Sayfa / Sosyal Durum
Sosyal Durum
 • Belediyemiz kendi binasında çalışmaktadır. Ayrıca Gümüşgün Mahallemizde de belediyemizin iş ve işlemlerini yürütmek üzere 1 adet personelimiz bulunmaktadır.  Belediyemize ait kahvehaneler ve dükkanlar mevcuttur. Bunlar kiraya verilmek suretiyle belediyemize kira geliri sağlanmaktadır. Ayrıca bir ekmek fırını, bir kapalı garaj, bir mezbahane ve Pınarcık mevkiinde akaryakıt istasyonu, 1 adet Kültür Evimiz ve Kılıç ve Keçiborlu belediyelerinin de ortak olduğu Keçiborlu Yağbasan Mevkii’nde 7000 tonluk Soğuk Hava Deposumuz bulunmaktadır.


               Kasaba halkının  sağlık ihtiyaçlarını karşıladığı 1992 yılında yapılan ve 1 Doktor, ve 1 Hemşirenin  görev yaptığı Sağlık ocağı vardır. Sağlık ocağına ait 4 lojman bulunmaktadır. Gümüşgün Mahallemizde bulunan vatandaşlarımıza Gönen İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden belirli günlerde gelen Aile Hekimleri hizmet vermektedir.

   

   Kasabamızda 4 adet cami  bulunmakla birlikte beldemize mahalle olarak bağlanan Gümüşgün Mahallemizde 1 adet camii ve 1 adet cem evi bulunmaktadır. Ayrıca Karataş Yerleşim Yerinde de 1 adet camii inşaatı mevcuttur.

   

               İmar sınırları içinde 50 tonluk bir gülyağı fabrikası ve 50 kişilik istihdam sağlayan mermer fabrikası,  taş ocağı maden işletmesi ve bir kömür paketleme tesisi bulunmaktadır. Ayrıca 2014 yılı gül sezonunda yeni açılan gülyağı fabrikamız faaliyete başlamıştır.